Kupiłeś MacBooka Pro za 15 tysięcy zł?! Gratulujemy! Z nami nauczysz się go używać!

Zapraszamy na pierwsze szkolenie MacGadki z podstaw używania systemu macOS. Komputery Mac są naprawdę fajne. Nie po to zapłaciłeś majątek za komputer, aby nie wykorzystywać w pełni jego możliwości.

Zakres szkolenia obejmuje podstawy pracy ze środowiskiem macOS oraz komputerami Mac. Podczas szkolenia przerobimy dokładnie wszystko z zakresu używania:

  •  Findera,
  •  Docka,
  •  Preferencji systemowych,
  •  Spotlighta.

Przetrenujemy wykorzystanie wyżej wymienionych elementów środowiska macOS, podkreślając w jakich sytuacjach najwygodniej sięgnąć po poszczególne rozwiązania oferowane przez wspomniane mechanizmy.

 

Czas, miejsce i cena

 

Harmonogram szkolenia:

  • 9:30 – 10:00 Rejestracja i kawa na dobry początek
  • 10:00 – 14:00 Pierwszy blok szkoleniowy
  • 14:00 – 15:00 Przerwa na obiad
  • 15:00 – 18:00 Drugi blok szkoleniowy
  • 18:00 Wyjście na piwo z prowadzącymi szkolenie dla chętnych 🙂

 

Maksymalna liczba osób na szkoleniu:

To szkolenie ma mieć charakter warsztatów komputerowych. Biorąc w nim udział macie pewność, że zdążymy podejść do każdego z Was i w razie potrzeby pomóc. To nie będzie wykład na wielkiej sali tylko dosyć kameralne warsztaty z możliwością zadawania pytań i rozwiązywania wszelkich napotkanych problemów. Dlatego ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą wziąć udział w tym szkoleniu do 12.

 

Prowadzący:

Michał Masłowski – Pisze na MyApple o Apple, Macach, iPhone’ach, iPadach, itp. Czasami także o finansach Apple. Całe lata pisał na MacTutorial.pl Wciąż tam jeszcze od czasu do czasu pisuje! Od 2011 r. nagrywa podcast MacGadka – oficjalny podcast serwisu MyApple. Zawodowo zajmuje się edukacją giełdowych inwestorów indywidualnych.

Miłosz Staszewski – Założyciel k7, współautor Faktury, certyfikowany specjalista Apple. Przez wiele lat korzystał z Amigi, następnie zaliczył „linuksową przerwę w życiorysie”, żeby wreszcie „osiąść na starość” na Macu.

 

Jak się zapisać?

Na początek zapoznaj się z regulaminem, a potem wypełnij ten formularz.

Uwaga! Dotarliśmy do limitu 12 miejsc! Tym samym to szkolenie zostało wyprzedane. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem, sprawdź kalendarz naszych szkoleń.

Po wypełnieniu formularza (powinieneś otrzymać maila z potwierdzeniem) dokonaj wpłaty 615 zł brutto na konto k7 s.c.:

mBank S.A. 73 1140 2004 0000 3602 7342 4392,

wpisując jako tytuł przelewu „imię, nazwisko, szkolenie macOS, Wrocław”.

 

Przewidywany czas trwania szkolenia:

8 godzin wraz z przerwą obiadową (około 1 godzina)

 

FAQ:

Czy MacGadka zapewnia komputery?

Nie! Każdy uczestnik pracuje na własnym komputerze. Posiadanie własnego komputera Apple z zainstalowanym systemem operacyjnym macOS 10.12 Sierra jest warunkiem koniecznym do uczestniczenia w tym szkoleniu. Uwaga, w przypadku komputerów przenośnych (MacBook, MacBook Pro lub MacBook Air) niezbędny jest także zasilacz.

Czy mogę nagrać na wideo całe szkolenie?

Nie! Możesz robić zdjęcia i notatki, ale nie zezwalamy na nagrywanie treści szkolenia zarówno w formie audio jak i wideo.

Czy ukończenie spotkania jest związane z otrzymaniem potwierdzającego to certyfikatu?

Nie. Nasze szkolenia nie są certyfikującymi szkoleniami Apple. Takowe mogą się odbywać jedynie w wyznaczonych przez Apple centrach szkoleniowych, obejmują znacznie szerszy zakres materiału i na ogół trwają kilka dni. Więcej informacji na temat szkoleń prowadzonych przez Apple Authorized Training Centers można znaleźć pod adresem internetowym training.apple.com

Przyjadę pociągiem. Jak dojechać we Wrocławiu na miejsce?

Nigdzie nie musisz jechać. Hotel Campanile znajduje się w odległości około 300 metrów od Dworca Głównego PKP (ul. Ślężna 24). To jest około 5 minut na piechotę.

Przyjadę samochodem. Czy obok hotelu jest parking?

Tak, obok hotelu jest parking. Koszt parkowania to 10 zł za cały dzień. 100 metrów dalej jest także darmowy ogólnodostępny parking.

Czy w koszcie szkolenia jest zapewnione wyżywienie?

Tak, w przerwie między 14:00 a 15:00 zapraszamy na obiad. Będziemy też mieli do dyspozycji tzw. ciągłą przerwę kawową.

Czy na miejscu szkolenia będzie dostępny internet?

Tak. Ale nie będziecie mieli czasu przeglądać Facebooka. 😉

Czy będą kolejne szkolenia MacGadki?

Jest to dosyć prawdopodobne. 😉

Czy będzie można zrobić selfie z autorami MacGadki?

Jasne, że tak! 😉