Zapraszamy na kolejne szkolenie MacGadki, tym razem z podstaw macOS Big Sur. Podobnie jak poprzednio szkolenie to także odbędzie się on-line

Kilka słów wstępu:

Zawsze się przed tym wzbranialiśmy. Uważaliśmy, że możliwość bezpośredniego spotkania, podjęcie próby rozwiązania Waszych indywidualnych problemów, często klikając wspólnie w klawiaturę, jest bardzo dużą wartością, która może być zrealizowana tylko podczas spotkania osobistego. Pewnie tak jest, ale to w jakich czasach teraz żyjemy zmienia przyzwyczajenia ludzi. Kiedyś trzeba było jechać przez pół Polski na spotkanie osobiste, bo zaproponowanie rozmowy np. przez Skype’a było oznaką lekceważenia. Dzisiaj to jest nowa normalność, którą wszyscy akceptują i do której nawet najwięksi sceptycy zaczynają się przyzwyczajać.

My też się zmieniamy i uważamy, że nasze szkolenia z obsługi komputerów Mac jest możliwe do przeprowadzenia on-line. A co bardzo ważne, to nie będzie żaden półśrodek, tylko pełnoprawne, wartościowe szkolenie. Nie stracicie nic z wartości merytorycznej w porównaniu do sytuacji, gdybyśmy mieli spotkać się osobiście we Wrocławiu. Zresztą to będzie już drugie takie szkolenie. Mamy doświadczenie z poprzedniej edycji i tym bardziej uważamy, że to jest to możliwe i takie szkolenie jest w pełni wartościowe.

Co stracicie? Nie pójdziemy razem na obiad, ani na piwo po szkoleniu. Ale to nie ucieknie, umówimy się na to kiedyś już po czasach epidemii 😉

Co zyskacie w zamian? Niższą cenę. Z tej racji, że przy szkoleniu on-line my nie musimy ponosić pewnych kosztów związanych z logistyką całego wydarzenia, cena jest odpowiednio niższa.

Podstawy macOS Big Sur on-line

Zapraszamy na szkolenie MacGadki z podstaw używania systemu macOS. Komputery Mac są naprawdę fajne. Nie po to zapłaciłeś majątek za komputer, aby nie wykorzystywać w pełni jego możliwości.

Zakres szkolenia obejmuje podstawy pracy ze środowiskiem macOS oraz komputerami Mac. Podczas szkolenia przerobimy dokładnie wszystko z zakresu używania:

 •  Findera,
 •  Docka,
 •  Preferencji systemowych,
 •  Spotlighta.

Przetrenujemy wykorzystanie wyżej wymienionych elementów środowiska macOS, podkreślając w jakich sytuacjach najwygodniej sięgnąć po poszczególne rozwiązania oferowane przez wspomniane mechanizmy.

Oprócz tego omówimy następujące zagadnienia:

 • Podstawowa konfiguracja komputera Mac, czyli jak pracować bezpiecznie i chronić swoje dane,
 • Polecane sposoby na skuteczny backup komputera,
 • Podstawy (ale naprawdę podstawy) używania Automatora.

Czas, miejsce i cena

 • Gdzie: On-line. Używamy do szkolenia narzędzia Cisco Webex Meetings. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w szkoleniu zostaną przez nas dokładnie poinstruowane odnośnie spraw technicznych.
 • Kiedy: 🗓 sobota, 6 lutego 2021 r.
 • Cena: 649 zł brutto (wystawiamy faktury VAT)

Harmonogram szkolenia:

 • 9:30 – 10:00 Rejestracja, powitanie, rozwiązanie wszystkich ewentualnych problemów technicznych, upewnienie się, że mamy dobrą łączność ze wszystkimi uczestnikami szkolenia
 • 10:00 – 14:00 Pierwszy blok szkoleniowy
 • 14:00 – 15:00 Przerwa na obiad. Niestety nie pójdziemy na niego razem.
 • 15:00 – 18:00 Drugi blok szkoleniowy

Podczas całego szkolenia możliwe są także krótkie 5-10 minutowe przerwy na kawę i toaletę.

Maksymalna liczba osób na szkoleniu:

To szkolenie ma mieć charakter warsztatów komputerowych. Mimo tego, że jest to szkolenie on-line, a więc teoretycznie nieograniczone co do liczby uczestników, to biorąc w nim udział macie pewność, że zdążymy porozmawiać z każdym z Was, w razie potrzeby pomóc i odpowiedzieć na wszystkie pytania. To nie będzie wykład jak na klasycznym webinarze, których tysiące odbywa się teraz w internecie, każdy z nich dla kilkuset osób, tylko mimo swojego zdalnego charakteru, dosyć kameralne warsztaty z możliwością zadawania pytań i rozwiązywania wszelkich napotkanych problemów. Dlatego ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą wziąć udział w tym szkoleniu, do 12.

Prowadzący:

Michał Masłowski – Pisze na MyApple o Apple, Macach, iPhone’ach, iPadach, itp. Czasami także o finansach Apple. Całe lata pisał na MacTutorial.pl Wciąż tam jeszcze od czasu do czasu pisuje! Od 2011 r. nagrywa podcast MacGadka – oficjalny podcast serwisu MyApple. Zawodowo zajmuje się edukacją giełdowych inwestorów indywidualnych.

Miłosz Staszewski – Założyciel k7, współautor Faktury, certyfikowany trener Apple. Przez wiele lat korzystał z Amigi, następnie zaliczył „linuksową przerwę w życiorysie”, żeby wreszcie „osiąść na starość” na Macu.

Jak się zapisać?

Wypełnij ten formularz.

Przewidywany czas trwania szkolenia:

8 godzin wraz z przerwą obiadową (około 1 godzina).

FAQ:

Czy mogę nagrać na wideo całe szkolenie?

Nie. Możesz robić zdjęcia i notatki, ale nie zezwalamy na nagrywanie treści szkolenia zarówno w formie audio jak i wideo. Wiemy, że w przypadku szkolenia on-line nie jesteśmy w stanie tego skontrolować. Liczymy na Waszą uczciwość.

Czy ukończenie szkolenia jest związane z otrzymaniem potwierdzającego to certyfikatu?

Tak, certyfikat MacGadki. Musimy jednak zaznaczyć, że nasze szkolenia nie są certyfikującymi szkoleniami Apple. Takowe mogą się odbywać jedynie w wyznaczonych przez Apple centrach szkoleniowych, obejmują znacznie szerszy zakres materiału i na ogół trwają kilka dni. Więcej informacji na temat szkoleń prowadzonych przez Apple Authorized Training Centers można znaleźć pod adresem internetowym training.apple.com

Czy będą kolejne szkolenia MacGadki zarówno te stacjonarne jak i on-line?

Zobaczymy. To zależy od tego, czy zgłaszacie zapotrzebowanie. Tradycyjnie prosimy o regularne słuchanie podcastu. Tam zapowiadamy wszystkie kolejne szkolenia.

Co z kubeczkami MacGadki? W podcaście mówiliście, że każdy uczestnik szkolenia taki kubeczek otrzyma.

Tu się nic nie zmienia. Stacjonarnie czy on-line kubeczki już na Was czekają. Wyślemy je po szkoleniu do wszystkich uczestników. Jednakże z racji bieżącej sytuacji epidemiologicznej realizujemy wysyłkę kubeczków TYLKO za pomocą Paczkomatu. Nie realizujemy wysyłek z wykorzystaniem usług Poczty Polskiej.

Mam inne pytanie. Co teraz?

Wyślij do nas maila na adres: kontakt@macgadka.pl