Kupiłeś MacBooka Pro za 15 tysięcy zł?! Gratulujemy! Z nami nauczysz się go używać!

Pierwsze szkolenia MacGadki za nami. Spotykaliśmy się w marcu i w kwietniu we Wrocławiu. Cały czas jednak dostajemy od Was zapytania, czy będą kolejne terminy, jak również pytacie o to, czy zamierzamy zorganizować szkolenia w innych miastach Polski. Jest nam zatem bardzo miło poinformować, że tak. Zapraszamy kolejnych dwunastu chętnych 28 maja do Gdyni!

Zapraszamy zatem na czwarte szkolenie MacGadki z podstaw używania systemu macOS. Komputery Mac są naprawdę fajne. Nie po to zapłaciłeś majątek za komputer, aby nie wykorzystywać w pełni jego możliwości.

Zakres szkolenia obejmuje podstawy pracy ze środowiskiem macOS oraz komputerami Mac. Podczas szkolenia przerobimy dokładnie wszystko z zakresu używania:

  • Findera,
  • Docka,
  • Preferencji systemowych,
  • Spotlighta,
  • Skrótów klawiaturowych przyspieszających pracę z komputerem.

Przetrenujemy wykorzystanie wyżej wymienionych elementów środowiska macOS, podkreślając w jakich sytuacjach najwygodniej sięgnąć po poszczególne rozwiązania oferowane przez wspomniane mechanizmy.

Powiemy także o tym jak radzić sobie z komputerem Mac, gdy ten sprawia problemy. Bardzo często nie musisz zanosić komputera do serwisu, w wielu sytuacjach jesteś w stanie sam sobie pomóc. Powiemy także o podstawowej konfiguracji komputera Mac, dzięki której Twoje dane staną się znacznie bezpieczniejsze.

 

Czas, miejsce i cena

Uwaga! Będziemy się szkolić w naprawdę wyjątkowym miejscu! Na ostatnim piętrze Sea Towers! Widoki z samej góry są niepowtarzalne!

Tak wygląda nasza sala szkoleniowa:

A to jest widok z tarasu! Nie będziecie chcieli wracać z przerw kawowych!

Harmonogram szkolenia:

  • 9:30 – 10:00 Rejestracja i kawa na dobry początek
  • 10:00 – 14:00 Pierwszy blok szkoleniowy
  • 14:00 – 15:00 Przerwa na obiad
  • 15:00 – 18:00 Drugi blok szkoleniowy
  • 18:00 Wyjście na piwo z prowadzącymi szkolenie dla chętnych 🙂 albo zostaniemy na tarasie Sea Towers i będziemy robili zdjęcia zachodu słońca 🙂

 

Maksymalna liczba osób na szkoleniu:

To szkolenie ma mieć charakter warsztatów komputerowych. Biorąc w nim udział macie pewność, że zdążymy podejść do każdego z Was i w razie potrzeby pomóc. To nie będzie wykład na wielkiej sali tylko dosyć kameralne warsztaty z możliwością zadawania pytań i rozwiązywania wszelkich napotkanych problemów. Dlatego ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą wziąć udział w tym szkoleniu do 12.

 

Prowadzący:

Michał Masłowski – Pisze na MyApple o Apple, Macach, iPhone’ach, iPadach, itp. Czasami także o finansach Apple. Całe lata pisał na MacTutorial.pl Wciąż tam jeszcze od czasu do czasu pisuje! Od 2011 r. nagrywa podcast MacGadka – oficjalny podcast serwisu MyApple. Zawodowo zajmuje się edukacją giełdowych inwestorów indywidualnych.

Miłosz Staszewski – Założyciel k7, współautor Faktury, certyfikowany specjalista Apple. Przez wiele lat korzystał z Amigi, następnie zaliczył „linuksową przerwę w życiorysie”, żeby wreszcie „osiąść na starość” na Macu.

 

Jak się zapisać?

Uwaga! To szkolenie się zakończyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniami MacGadki, sprawdź kalendarz naszych szkoleń.

 

Przewidywany czas trwania szkolenia:

8 godzin wraz z przerwą obiadową (około 1 godzina).

 

FAQ:

Czy MacGadka zapewnia komputery?

Nie! Każdy uczestnik pracuje na własnym komputerze. Posiadanie własnego komputera Apple z zainstalowanym systemem operacyjnym macOS 10.12 Sierra jest warunkiem koniecznym do uczestniczenia w tym szkoleniu. Uwaga, w przypadku komputerów przenośnych (MacBook, MacBook Pro lub MacBook Air) niezbędny jest także zasilacz.

Czy mogę nagrać na wideo całe szkolenie?

Nie! Możesz robić zdjęcia i notatki, ale nie zezwalamy na nagrywanie treści szkolenia zarówno w formie audio jak i wideo.

Czy ukończenie szkolenia jest związane z otrzymaniem potwierdzającego to certyfikatu?

Nie. Nasze szkolenia nie są certyfikującymi szkoleniami Apple. Takowe mogą się odbywać jedynie w wyznaczonych przez Apple centrach szkoleniowych, obejmują znacznie szerszy zakres materiału i na ogół trwają kilka dni. Więcej informacji na temat szkoleń prowadzonych przez Apple Authorized Training Centers można znaleźć pod adresem internetowym training.apple.com

Czy w koszcie szkolenia jest zapewnione wyżywienie?

Tak, w przerwie między 14:00 a 15:00 zapraszamy na obiad. Będziemy też mieli do dyspozycji tzw. ciągłą przerwę kawową.

Czy na miejscu szkolenia będzie dostępny internet?

Tak. Ale nie będziecie mieli czasu przeglądać Facebooka. 😉

Czy będą kolejne szkolenia MacGadki?

Jest to dosyć prawdopodobne. 😉

Czy będzie można zrobić selfie z autorami MacGadki?

Jasne, że tak! 😉

Mam inne pytanie. Co teraz?

Wyślij do nas maila na adres: macgadka@myapple.pl