Zapraszamy na kolejne szkolenie MacGadki z automatyzacji macOS (z delikatnym nawiązaniem do iOS :). Komputery Mac są naprawdę fajne. Nie po to zapłaciłeś majątek za komputer, aby nie wykorzystywać w pełni jego możliwości.

Zakres szkolenia obejmuje omówienie podstaw funkcjonowania mechanizmów automatyzacji macOS oraz podstawy języka AppleScript. Przedstawimy Wam narzędzia, które są dostarczane standardowo wraz z macOS, wskażemy także najciekawsze rozwiązania firm trzecich. Przerobimy wspólnie kilka przykładów codziennego zastosowania, a na koniec pokażemy Wam, jak (powoli! 😉 automatyzacja zaczyna także pojawiać się na iOS.

Gdzie: Wrocław (dokładne miejsce zostanie podane w terminie późniejszym)
Kiedy: sobota-niedziela, 27-28 kwietnia 2019 r.
Cena: 1699 zł brutto (wystawiamy faktury VAT)

Harmonogram szkolenia:

Sobota (27.04.2019 r.):
9:30 – 10:00 Kawa na dobry początek
10:00 – 14:00 AppleScript, Apple Events, słowniki
14:00 – 15:00 Przerwa na obiad
15:00 – 18:00 Narzędzia i przykłady

Niedziela (28.04.2019 r.):
9:30 – 10:00 Kawa na dobry początek
10:00 – 14:00 Narzędzia firm trzecich i jeszcze więcej przykładów (w tym UI Scripting)
14:00 – 15:00 Przerwa na obiad
15:00 – 18:00 Shortcuts (iOS)

Maksymalna liczba osób na szkoleniu:

To szkolenie ma mieć charakter warsztatów komputerowych. Biorąc w nim udział macie pewność, że zdążymy podejść do każdego z Was i w razie potrzeby pomóc. To nie będzie wykład na wielkiej sali tylko dosyć kameralne warsztaty z możliwością zadawania pytań i rozwiązywania napotkanych problemów. Dlatego ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą wziąć udział w tym szkoleniu, do 12.

Prowadzący:

Michał Masłowski – Pisze na MyApple o Apple, Macach, iPhone’ach, iPadach, itp. Czasami także o finansach Apple. Całe lata pisał na MacTutorial.pl Wciąż tam jeszcze od czasu do czasu pisuje! Od 2011 r. nagrywa podcast MacGadka – oficjalny podcast serwisu MyApple. Zawodowo zajmuje się edukacją giełdowych inwestorów indywidualnych.

Miłosz Staszewski – Założyciel k7, współautor Faktury, certyfikowany trener Apple. Przez wiele lat korzystał z Amigi, następnie zaliczył „linuksową przerwę w życiorysie”, żeby wreszcie „osiąść na starość” na Macu.

Jak się zapisać?

Wypełnij ten formularz k7.eu/szkoleniamacgadki

Przewidywany czas trwania szkolenia:

To szkolenie dwudniowe. Codziennie trwa około 8 godzin wraz z przerwą obiadową (około 1 godzina).

FAQ:

Czy MacGadka zapewnia komputery?

Tym razem nie. Aby wziąć udział w szkoleniu niezbędne jest posiadanie własnego komputera marki Apple. Jeżeli masz taki, upewnij się, że masz na nim zainstalowany najnowszy system operacyjny macOS 10.14 Mojave. Uwaga, w przypadku komputerów przenośnych (MacBook, MacBook Pro lub MacBook Air) niezbędny jest także zasilacz. Jeżeli masz Maca mini, iMaca, iMaca Pro lub Maca Pro, też możesz z nim przyjść! (Tylko nie zapomnij o ewentualnym monitorze!)

Aby móc trenować, gdy będziemy mówili o iOS, należy mieć swojego iPhone’a, iPada lub iPoda z zainstalowanym systemem iOS 12.

Czy mogę nagrać na wideo całe szkolenie?

Nie. Możesz robić zdjęcia i notatki, ale nie zezwalamy na nagrywanie treści szkolenia zarówno w formie audio, jak i wideo.

Czy ukończenie szkolenia jest związane z otrzymaniem potwierdzającego to certyfikatu?

Nie. Nasze szkolenia nie są certyfikującymi szkoleniami Apple. Takowe mogą się odbywać jedynie w wyznaczonych przez Apple centrach szkoleniowych, obejmują znacznie szerszy zakres materiału i na ogół trwają kilka dni. Więcej informacji na temat szkoleń prowadzonych przez Apple Authorized Training Centers można znaleźć pod adresem internetowym training.apple.com

Czy w koszcie szkolenia jest zapewnione wyżywienie?

Tak. W przerwie między 14:00 a 15:00 zapraszamy na obiad. Będziemy też mieli do dyspozycji przerwę kawową.

Czy zapewniacie nocleg?

Nie.

Czy na miejscu szkolenia będzie dostępny internet?

Tak. Ale nie będziecie mieli czasu przeglądać Facebooka. 😉

Czy będą kolejne szkolenia MacGadki?

Zobaczymy. To zależy od tego, czy zgłaszacie zapotrzebowanie. Tradycyjnie prosimy o regularne słuchanie podcastu. Tam zapowiadamy wszystkie kolejne szkolenia.

Czy będzie można zrobić selfie z autorami MacGadki?

Jasne, że tak! 😉

Co z kubeczkami MacGadki? W podcaście mówiliście, że każdy uczestnik szkolenia taki kubeczek otrzyma.

Zgadza się! Kubeczki już na Was czekają.

Mam inne pytanie. Co teraz?

Wyślij do nas maila na adres: kontakt@macgadka.pl